Następna msza Św. w j. polskim: Święconka - 20go Kwiecień o godz. 13:00
                                                      Msza Wielkanocna - 21go Kwiecień o godz. 13:00 w Church of the Nativity, 5955 St. Elmo Rd, Bartlett, TN 38135-1516.

Polska Misja Katolicka w Memphis, TN

Honorujemy naszego Patrona:
Świętego Jana Pawła II

Strona głowna     Zapraszamy     Biuletyny     Dokumenty     Artykuły     Galeria Zdjęć     Kronika     Linki     O nas     Kontakt

 

Nowości

 • Msza św.  10go marca 2019 - Przypominamy państwu, że w niedzielę, 10go marca, o godz. 12:30 w kościele Nativity, Bartlett – celebrowana będzie Msza św. w j. polskim. Bezpośrednio po mszy zapraszamy Państwa spotkanie i poczęstunek do sali przykościelnej. Prosimy o przyniesienie ciast, deserów czy też owoców na nasz wspólny stół. Serdecznie zapraszamy !
  Biuletyn

 • Msza św. 10go lutego 2019 - Przypominamy państwu, że w niedzielę, 10go lutego, o godz. 12:30 w kościele Nativity, Bartlett – celebrowana będzie Msza św. w j. polskim.
  Bezpośrednio po mszy zapraszamy Państwa spotkanie i poczęstunek do sali przykościelnej. Prosimy o przyniesienie ciast, deserów czy też owoców na nasz wspólny stół. Serdecznie zapraszamy !
  Biuletyn

 • Msza św. 13go stycznia 2019 - Przypominamy, że w niedzielę, 13 stycznia, o godz. 12:30 w Nativity (Bartlett) odbędzie się Msza św. w j. polskim.
  Bezpośrednio po mszy zapraszamy Państwa na spotkanie przy kawie w przykościelnej Sali. Prosimy o przyniesienie ciast, deserów czy też owoców na nasz wspólny poczęstunek. Serdecznie zapraszamy !

 • Śpiewanie Kolęd - Pragniemy podtrzymać i kontynuować piękną tradycję śpiewania kolęd polskich w okresie światecznym. Dlatego też 29 grudnia (sobota) o godz. 19:00 - zapraszamy wszystkich którzy lubią i śpiewają kolędy do Kościoła Nativity w Bartlett na wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa !

 • Msza Św. w Boże Narodzenie - Msza Św. w Boże Narodzenie, 25 grudnia, odbędzie się ogodz. 9:00 w kościele Nativity (Bartlett) Po mszy spotkamy się w przykościelnej sali na wspólny poczęstunek i podzielenie się opłatkiem. Prosimy o przyniesienie ciasta lub owoców na wspólny stół. Serdecznie zapraszamy ! Wesołych i zdrowych Świąt !
  Biuletyn

 • Msza św. 9 go grudnia - Przypominamy, że w niedzielę, 9 grudnia, o godz. 12:30 w kościele Nativity (Bartlett) odbędzie się msza św. w j. polskim.
  Bezpośrednio po mszy Św. Mikołaj przyjdzie z wizytą do dzieci. Prosimy o przyniesienie deserów czy też owoców na nasz wspólny poczęstunek. Serdecznie zapraszamy !

 • Msza św. w języku polskim - 11go Listopada -
  Przypominamy, że w niedzielę 11 listopada, o godz. 12:30 w kościele Nativity (Bartlett)  odbędzie się msza św. w j. polskim. 
  W 100-tną Rocznicę odzyskania Niepodległości Polski, będziemy się modlić za Nasz Ojczysty Kraj i o Pokój dla Jego Mieszkańców!
  Bezpośrednio po mszy zapraszamy na poczęstunek do sali przykościelnej. Prosimy o przyniesienie ciast, deserów czy też owoców na nasz wspólny stół.
  Serdecznie zapraszamy !
  Biuletyn

 • Msza na Wszystkich Świętych - 1go Listopada (czwartek) -  Nasza tradycyjna 1-szo listopadowa msza św. Wszystkich Świętych, poświęcona pamięci naszych bliskich zmarłych celebrowana będzie we czwartek, dnia 1 listopada o godz. 19:00 w kościele Incarnation (360 Bray Station Rd, Collierville, TN 38017) - w kaplicy Św. Teresy.
  Kliknij aby zobaczyć lokalizację kaplicy Św. Teresy

 • Msza św. w języku polskim - 14 października  - Przypominamy państwu, że w najbliższą niedzielę, o godz. 12:30 będzie celebrowana w kościele Nativity (Adres: 5955 St. Elmo Bartlett, TN 38135-1516) nasza comiesięczna, październikowa msza św. w języku polskim. Bezpośrednio po mszy św. zapraszamy na spotkanie w przykościelnej salce. Prosimy o przyniesienie ciasta lub owoców na wspólny stół. Serdecznie wszystkich zapraszamy ! Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w naszej co-miesięcznej modlitwie.Polska Misja Katolicka Biuletyn na ten miesiąc jest zamieszczony jest już na naszej stonie. Kliknij na poniższy link:
  Biuletyn

 • Nowa parafia ks. Kazimierza - Sprawdź Fr. Nowa parafia Kazimierza w San Francisco:
  All Souls Church

 • Msza Wrześniowa - Pierwsza po wakacjach Msza Św. w kościele Nativity, w Bartlett odbędzie się w niedzielę, 9go września o godz. 12:30.
  Bezpośrednio po mszy zapraszamy wszystkich na wspólny piknik przy kościele. Polska Misja zapewni kiełbasę z grilla, napoje i chleb. Prosimy o przyniesienie dodatków, sałatek, owoców oraz ciast na wspólny stół.
  Serdecznie wszystkich zachęcamy do uczestnictwa.
  Poprzez poniższy link można pobrać bub przeczytać najnowszy biuletyn :
  Biuletyn wrześniowy

 • Recenzja książki  - Chef Ed Nowakowski przysłał nam ten link, recenzję książki jego autorstwa która ukazała się w magazynie "AuthorCentrix" ku radości wszystkich, czytających naszą stronę:
  "Brush z krawędzi czasu i zawodu"

 • Zaczyna się…  - „XXXI piesza polonijna pielgrzymka z Chicago do Merrillville” rozpoczęła się mszą w Kościele Św. Michała w Chicago. Dziś i jutro, ogromna grupa ludzi z dużym poświęceniem, będzie isć około 54 km do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, w Merriville, Indiana. W tym roku znalazała się znowu wytrwała grupa z Polskiej Misji Katolickiej uczestnicząca w tegorocznej pielgrzymce. Po otrzymaniu zdjeć od nich, - będą one zamieszczone na PMK stronie na Facebook. Jeśli ktoś jest zainteresowany oglądaniem tej pielgrzymki na żywo, można oglądać poprzez bezpośrednią transmisję z drogi przekazywaną przez “Ulala Productions “ na następującym poniżej linku:
  https://Livestream.com/ulalaproductions/Events/8320167

   
  Proszę módlcie się za dobrą pogodę, i wygodne buty!

 • Ostatnia Polska Msza ks. Kazimierza w Memphis - W niedzielę, 10go czerwca, Ks. Kazimierz odprawił ostatnią Mszę Św. w języku polskim w Memphis w kościele Św. Jana.

  (kliknij obraz, aby powiększyć widok)
  Za dwa tygodnie Ks. Kazimierz wyjeżdża do swojego nowego miejsca w St. Francisco, w Kalifornii. Niech Cię Bóg prowadzi Ks. Kazimierzu !

 • Biuletyn Czerwiec - Newsletter dla miesiąca czerwca jest dostępny do odczytu i pobrania na stronie:

  Czerwiec newsletter

 • Biuletyn Majowy  - Biuletyn w miesiącu maju jest dostępny do czytania i pobierania:

  Biuletyn Majowy

 • Biuletyn wielkanocny  - Biuletyn wielkanocny jest dostępny online do pobrania klikając na ten link:

  Biuletyn wielkanocny.

English version

Last updated on: 03/13/2019

English version