Następna msza Św. w j. polskim - niedziela, 8go wrześniowa, o godz. 12:30 w Church of the Nativity, 5955 St. Elmo Rd, Bartlett, TN 38135-1516.


Polska Misja Katolicka w Memphis, TN

Honorujemy naszego Patrona:
Świętego Jana Pawła II

Strona głowna     Zapraszamy     Biuletyny     Dokumenty     Artykuły     Galeria Zdjęć     Kronika     Linki     O nas     Kontakt

 

Nowości

 • Przerwa wakacyjna - Z powodu letnich wakacji i letnich podróży, przez następne dwa miesiące nasze polskie Msze Św. nie odbędą się. Następna Msza Święta w języku polskim będzie odprawiona w niedzielę, 8 września 2019 r. Do tego czasu zachęcamy wszystkich do celebrowania Mszy św. w swoich domowych parafiach. Życzymy wszystkim radosnych i bezpiecznych wakacji oraz podrózy !

 • Msza św.  9go czerwca 2019 - Przypominamy, że w niedzielę, 9 czerwca, o godz. 12:30 w kościele Nativity (Bartlett) odbędzie się Msza św. w j. polskim. Będzie to nasza ostatnia msza św. przed wakacjami. Bezpośrednio po Mszy Św. zapraszamy wszystkich państwa na wspólny poczęstunek do nortex. Prosimy o przyniesienie łatwo podzielnych ciast i owoców na wspólny stół. Serdecznie zapraszamy !
  Biuletyny

 • Msza św. w języku polskim -12 maja - Informujemy państwa, że w najbliższą niedzielę, 12 maja, o godz. 12:30 będzie celebrowana nasza comiesięczna msza św. w kościele Nativity (Adres: 5955 St. Elmo Rd, Memphis, TN 38135) .
  Bezpośrednio po mszy zapraszamy na tradycyjne spotkanie. Jak zawsze poprosimy o przyniesie pokrojone ciasta lub ciasteczka oraz owoce na wspólny stół. Serdecznie wszystkich zapraszamy !
  Biuletyny

 • Msza Wielkanocna & 30te Urodziny Polskiej Misji Katolickiej! - (1989-2019) - Obchody tegorocznych świąt wielkanocnych mają wyjątkowy charakter dla polskich katolików zamieszkałych w Memphis. W tym roku obchodzona będzie 30 rocznica powstania Polskiej Misji Katolickiej w Memphis, TN.

  Święconka odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia w kościele Nativity, Bartlett, o godz. 13:00.
  Wszystkich z Państwa którzy mają polskie stroje ludowe zachęcamy do ubrania ich na tę specjalną okazję!!
  Po poświęceniu pokarmów zapraszamy nasze dzieci do „polowania na jajka” Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa !!!

  Dzień Niedzieli Wielkanocnej oraz 30ta rocznicę Polskiej Misji Katolickiej – Uczcimy wspólną mszą św. w niedzielę, 21go kwietnia o godz. 13:00 rano w kościele Nativity, Bartlett.
  Bezpośrednio po mszy odbędzie się wspólny świąteczny posiłek na który zaprasza Polska Misja Katolicka. Nie trzeba nic przynosić.... tylko dobry apetyt i dobry humor.
  Serdecznie Zapraszamy !!!

  Biuletyn

 • Msza św.  10go marca 2019 - Przypominamy państwu, że w niedzielę, 10go marca, o godz. 12:30 w kościele Nativity, Bartlett – celebrowana będzie Msza św. w j. polskim. Bezpośrednio po mszy zapraszamy Państwa spotkanie i poczęstunek do sali przykościelnej. Prosimy o przyniesienie ciast, deserów czy też owoców na nasz wspólny stół. Serdecznie zapraszamy !
  Biuletyn

 • Msza św. 10go lutego 2019 - Przypominamy państwu, że w niedzielę, 10go lutego, o godz. 12:30 w kościele Nativity, Bartlett – celebrowana będzie Msza św. w j. polskim.
  Bezpośrednio po mszy zapraszamy Państwa spotkanie i poczęstunek do sali przykościelnej. Prosimy o przyniesienie ciast, deserów czy też owoców na nasz wspólny stół. Serdecznie zapraszamy !
  Biuletyn

 • Msza św. 13go stycznia 2019 - Przypominamy, że w niedzielę, 13 stycznia, o godz. 12:30 w Nativity (Bartlett) odbędzie się Msza św. w j. polskim.
  Bezpośrednio po mszy zapraszamy Państwa na spotkanie przy kawie w przykościelnej Sali. Prosimy o przyniesienie ciast, deserów czy też owoców na nasz wspólny poczęstunek. Serdecznie zapraszamy !

 • Śpiewanie Kolęd - Pragniemy podtrzymać i kontynuować piękną tradycję śpiewania kolęd polskich w okresie światecznym. Dlatego też 29 grudnia (sobota) o godz. 19:00 - zapraszamy wszystkich którzy lubią i śpiewają kolędy do Kościoła Nativity w Bartlett na wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa !

 • Msza Św. w Boże Narodzenie - Msza Św. w Boże Narodzenie, 25 grudnia, odbędzie się ogodz. 9:00 w kościele Nativity (Bartlett) Po mszy spotkamy się w przykościelnej sali na wspólny poczęstunek i podzielenie się opłatkiem. Prosimy o przyniesienie ciasta lub owoców na wspólny stół. Serdecznie zapraszamy ! Wesołych i zdrowych Świąt !
  Biuletyn

 • Msza św. 9 go grudnia - Przypominamy, że w niedzielę, 9 grudnia, o godz. 12:30 w kościele Nativity (Bartlett) odbędzie się msza św. w j. polskim.
  Bezpośrednio po mszy Św. Mikołaj przyjdzie z wizytą do dzieci. Prosimy o przyniesienie deserów czy też owoców na nasz wspólny poczęstunek. Serdecznie zapraszamy !

 • Msza św. w języku polskim - 11go Listopada -
  Przypominamy, że w niedzielę 11 listopada, o godz. 12:30 w kościele Nativity (Bartlett)  odbędzie się msza św. w j. polskim. 
  W 100-tną Rocznicę odzyskania Niepodległości Polski, będziemy się modlić za Nasz Ojczysty Kraj i o Pokój dla Jego Mieszkańców!
  Bezpośrednio po mszy zapraszamy na poczęstunek do sali przykościelnej. Prosimy o przyniesienie ciast, deserów czy też owoców na nasz wspólny stół.
  Serdecznie zapraszamy !
  Biuletyn

 • Msza na Wszystkich Świętych - 1go Listopada (czwartek) -  Nasza tradycyjna 1-szo listopadowa msza św. Wszystkich Świętych, poświęcona pamięci naszych bliskich zmarłych celebrowana będzie we czwartek, dnia 1 listopada o godz. 19:00 w kościele Incarnation (360 Bray Station Rd, Collierville, TN 38017) - w kaplicy Św. Teresy.
  Kliknij aby zobaczyć lokalizację kaplicy Św. Teresy

 • Msza św. w języku polskim - 14 października  - Przypominamy państwu, że w najbliższą niedzielę, o godz. 12:30 będzie celebrowana w kościele Nativity (Adres: 5955 St. Elmo Bartlett, TN 38135-1516) nasza comiesięczna, październikowa msza św. w języku polskim. Bezpośrednio po mszy św. zapraszamy na spotkanie w przykościelnej salce. Prosimy o przyniesienie ciasta lub owoców na wspólny stół. Serdecznie wszystkich zapraszamy ! Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w naszej co-miesięcznej modlitwie.Polska Misja Katolicka Biuletyn na ten miesiąc jest zamieszczony jest już na naszej stonie. Kliknij na poniższy link:
  Biuletyn

 • Nowa parafia ks. Kazimierza - Sprawdź Fr. Nowa parafia Kazimierza w San Francisco:
  All Souls Church

 • Msza Wrześniowa - Pierwsza po wakacjach Msza Św. w kościele Nativity, w Bartlett odbędzie się w niedzielę, 9go września o godz. 12:30.
  Bezpośrednio po mszy zapraszamy wszystkich na wspólny piknik przy kościele. Polska Misja zapewni kiełbasę z grilla, napoje i chleb. Prosimy o przyniesienie dodatków, sałatek, owoców oraz ciast na wspólny stół.
  Serdecznie wszystkich zachęcamy do uczestnictwa.
  Poprzez poniższy link można pobrać bub przeczytać najnowszy biuletyn :
  Biuletyn wrześniowy

 • Recenzja książki  - Chef Ed Nowakowski przysłał nam ten link, recenzję książki jego autorstwa która ukazała się w magazynie "AuthorCentrix" ku radości wszystkich, czytających naszą stronę:
  "Brush z krawędzi czasu i zawodu"

 • Zaczyna się…  - „XXXI piesza polonijna pielgrzymka z Chicago do Merrillville” rozpoczęła się mszą w Kościele Św. Michała w Chicago. Dziś i jutro, ogromna grupa ludzi z dużym poświęceniem, będzie isć około 54 km do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, w Merriville, Indiana. W tym roku znalazała się znowu wytrwała grupa z Polskiej Misji Katolickiej uczestnicząca w tegorocznej pielgrzymce. Po otrzymaniu zdjeć od nich, - będą one zamieszczone na PMK stronie na Facebook. Jeśli ktoś jest zainteresowany oglądaniem tej pielgrzymki na żywo, można oglądać poprzez bezpośrednią transmisję z drogi przekazywaną przez “Ulala Productions “ na następującym poniżej linku:
  https://Livestream.com/ulalaproductions/Events/8320167

   
  Proszę módlcie się za dobrą pogodę, i wygodne buty!

 • Ostatnia Polska Msza ks. Kazimierza w Memphis - W niedzielę, 10go czerwca, Ks. Kazimierz odprawił ostatnią Mszę Św. w języku polskim w Memphis w kościele Św. Jana.

  (kliknij obraz, aby powiększyć widok)
  Za dwa tygodnie Ks. Kazimierz wyjeżdża do swojego nowego miejsca w St. Francisco, w Kalifornii. Niech Cię Bóg prowadzi Ks. Kazimierzu !

 • Biuletyn Czerwiec - Newsletter dla miesiąca czerwca jest dostępny do odczytu i pobrania na stronie:

  Czerwiec newsletter

 • Biuletyn Majowy  - Biuletyn w miesiącu maju jest dostępny do czytania i pobierania:

  Biuletyn Majowy

 • Biuletyn wielkanocny  - Biuletyn wielkanocny jest dostępny online do pobrania klikając na ten link:

  Biuletyn wielkanocny.

English version

Last updated on: 06/09/2019

English version